coming_soon_2018
Slider

JUŻ WKRÓTCE - nowa linia NICI!

Pragniemy poinformować , że firma Implacore wprowdza na rynek nową linię produktów - szwy wchłanialne i niewchłanialne - SUTUCORE.

pudelko_sutucoreNA
pudelko_sutucoreA

SUTUCORE NA  to wysokiej jakości, jednowłóknowy, syntetyczny, niewchłaniany szew chirurgiczny wykonany z polifluorku winylidenu (PVDF). SUTUCORE NA  jest nicią bioinercyjną  o właściwościach hydrofobowych.

Jednorodna, gładka o nieporowatej powierzchni nić PVDF z łatwością przechodzi przez tkanki miękkie co ogranicza powstanie zjawiska tarcia i ryzyko termicznego uszkodzenia tkanek.

W porównaniu z innymi monofilamentami, PVDF cechuje się optymalną gładkością powierzchni, lepszymi właściwościami wiązania i dużo mocniejszym węzłem chirurgicznym. Szew chirurgiczny jest wysoce wytrzymały na rozciąganie. Idealnie gładka powierzchnia włókna ogranicza do minimum kolonizacje bakterii i przyleganie płytki nazębnej. SUTUCORE NA ze stałą siłą podtrzymuje tkanki w trakcie całego procesu gojenia.

SUTUCORE A  to wysokiej jakości syntetyczne, wchłanialne, wielowłókienkowe (plecione) nici chirurgiczne wytwarzane z kwasu poliglikolowego.

Wielowłóknowa struktura ma na celu polepszenie właściwości fizycznych nici, służy między innymi zwiększeniu ich wytrzymałości i plastyczności. Aby zapewnić odpowiednią śliskość nici przy przechodzeniu przez tkanki stosuje się zewnętrzne pokrycie materiałem z biologicznie zgodnych surowców – (poliglikolidu-co-L-laktyd i stearynian wapnia). Technologia ta zmniejsza zjawiska tarcia i ryzyko termicznego uszkodzenia tkanek oraz w pewnym stopniu ogranicza adhezję bakterii, płytki nazębnej i wchłanianie  płynów ustrojowych.

Precyzyjna, jednolita struktura nici cechuje się równą powierzchnią i zapewnia minimalną reakcję ze strony tkanek.

Umożliwia wykonanie mocnych i precyzyjnych węzłów chirurgicznych.

Leave a Comment